سوالات متداول مشتريان نويسالایو

در راستای صرفه جویی در وقت شما عزیزان سوالات رایجی را که دوستان در مورد نویسالایو داشتند را در زیر اضافه کرده ایم به همراه جواب.
در صورتیکه سوالات شما در مجموعه ی زیر موجود نبود با شماره ی ۶۱۹۳۱۰۰۰ تماس بگیرید

این سامانه دارای دقت بسیار بالایی است، با توجه به حجم گسترده کلمات و نوع گفتار محاوره‌ای افراد و همچنین لهجه گوینده، میزان دقت بین 97 تا 100 درصد متغیر است.

نویسالایو در حال حاضر به دو صورت سازمانی و اعتباری ارائه می‌شود، برای حالت اعتباری، شارژ در بسته‌های مختلف ارائه شده است و هر کاربر با توجه به میزان نیاز به استفاده از این سامانه (سایت NevisaLive.com)، می‌تواند اعتبار خود را شارژ نماید، برای اطلاع از قیمت این نسخه سازمانی و آفلاین (شبکه داخلی سازمان) می‌توانید با تیم فروش شرکت با شماره تلفن 02161931000 تماس حاصل فرمایید.

این محصول قابلیت استفاده بر روی پلتفرم‌های مختلف را دارد و هر کاربر با توجه به نیاز و نوع استفاده می‌تواند از این محصول در سخت‌افزارهای مختلف با سیستم‌عامل‌های مختلف استفاده کند. در حال حاضر نویسالایو دارای یک  سایت تبدیل گفتار به متن آنلاین به نام Persian Speech، یک نسخه نرم‌افزار ویندوزی، یک App اندرویدی و یک ربات تلگرامی برای استفاده کاربران تلفن‌های همراه در سایر سیستم‌عامل‌های تلفن همراه است.

این محصول قابلیت تایپ گفتار به صورت هم‌زمان (استفاده از میکروفن) و همچنین تبدیل فایل صوتی و ویدئویی به متن را دارد. با استفاده از هر یک از نسخه‌های نویسالایو، کاربر می‌تواند به صورت هم‌زمان و از طریق یک میکروفن صدای خود را به متن تبدیل کند و یا اینکه با ارسال فایل صوتی یا ویدئویی که از قبل ضبط شده، فایل متنی آن تایپ شده و با دقت بسیار بالا  دریافت نماید.

بله، ویژگی اصلی این محصول قابلیت تایپ گفتار محاوره‌ای با دقت بسیار بالاست. در این محصول علاوه‌بر گفتار رسمی، کاربر امکان صحبت به صورت محاوره‌ای و با سرعت بسیار بالا را دارد و نویسالایو بدون مشکل و با دقت بسیار بالا صحبت‌های کاربر را دریافت و به متن معادل دریافت می‌کند.

بله، یکی از قابلیت‌های این محصول، قابلیت ارسال فایل صوتی و ویدئویی و دریافت متن معادل آن است، در این محصول کاربر بدون نیاز به آموزش صدای کاربران و بدون توجه به تعداد سخنرانان موجود در فایل، کلیه گفتار موجود در آن را با دقت بسیار بالا به متن تبدیل و خروجی متنی قابل ویرایش به کاربر تحویل می‌دهد.

بله، برای هر کاربر در هر پلتفرم خاص، امکان استفاده و تست رایگان قرار داده شده است، به این صورت که بعد از ورود به سامانه از طریق، سایت، نرم افزار ویندوزی و یا اپ موبایلی به میزان یک ساعت برای اولین ورود به کاربر اجازه دسترسی و استفاده رایگان داده می‌شود، که در این بازه زمانی کاربران به هر روشی، چه ارسال فایل و چه تبدیل همزمان با میکروفن، میتوانند از سامانه استفاده و آن را تست نمایند.

خير، یکی از ویژگی‌های اصلی نویسالایو، عدم نیاز به میکروفن‌های مخصوص و آنتی نویز است، کاربر به راحتی و با استفاده از هر نوع میکروفنی که در دسترس ایشان است، میتواند کار تایپ را انجام دهد، البته این نکته قابل تامل بوده که درصورت مطلوب بودن کیفیت میکروفن، خروجی نسبتا مطلوب‌تر خواهد بود.

نویسالایو دارای طیف گسترده‌ای از کلمات قابل استفاده در زبان فارسی است، بدین معنی که علاوه‌بر کلمات عمومی رایج و مصطلح در زبان فارسی که روزانه از آن استفاده می‌کنیم، طیف وسیعی از کلمات تخصصی و همچنین کلمات لاتین قابل استفاده در رشته‌های مختلف را نیز در بر می‌گیرد. بدین صورت هر کاربر با هر نوع گرایش و تخصص به راحتی می‌تواند از این محصول استفاده نماید.

روش‌های بازشناسی گفتار در این دو سامانه با هم کاملا متفاوت است و هر کدام از روشی خاص و منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند، اما به‌صورت کلی هر دو این محصولات یک کار مشخص را انجام می‌دهند و دقت در هر دو محصول مطلوب است اما با توجه به فعالیت تخصصی شرکت عصر گویش پرداز بر روی زبان فارسی، دقت نویسالایو در خیلی از موارد از گوگل بالاتر است. نکته مهمی که تفاوت اصلی بین این دو سامانه را مشخص می‌کند، اول عدم امنیت اطلاعات بر روی گوگل با توجه به قرارگیری سرور در خارج از ایران بوده و دوم قابلیت تایپ در این سامانه‌ها است، در گوگل کاربران فقط می‌بایست داخل کادر متنی آن تایپ کنند و امکان استفاده از این محصول در ویرایشگرهای دیگر برای کاربران وجود ندارد اما در نویسالایو کاربر می‌تواند بر روی هر ویرایشگر موجود در سیستم خود، متن خود را تایپ نماید.

خیر، این دو سامانه کاملا با یکدیگر متفاوت بوده و از روشهای منحصر به فرد خود برای تشخیص گفتار استفاده می‌کنند، سرور گوگل در خارج از ایران بوده و تمام مطالب بر روی آن ذخیره می‌شوند اما سرور نویسالایو در داخل کشور بوده و اطلاعات کاربران در یک فضای امن و قابل اطمینان بازیابی می‌شود.

با توجه به تست‌های متعددی که به‌صورت مشترک بر روی هر دو سامانه انجام شده و همچنین روش‌ خاص و تخصصی که در نویسالایو برای زبان فارسی قرار داده شده، خروجی و دقت نویسالایو مطلوب‌تر از گوگل است و همچنین با توجه به فعالیت شبانه‌روزی متخصصین ایرانی شرکت عصر گویش پرداز، این محصول هر روز در حال ارتقا و رشد بوده و دقت آن روز به روز با کیفیت بالاتری ارائه خواهد شد.

بعد از اتمام زمان تست رایگان به صورت خودکار سامانه تبدیل گفتار به متن را متوقف می‌کند، در این حالت می‌بایست جهت استفاده مجدد از سیستم، میزان شارژ خود را افزایش دهید و سپس مجددا از نویسالایو استفاده نمایید.

در هر کدام از نسخه‌های مختلف نویسا، قابلیت افزایش و خرید شارژ در سامانه وجود دارد و فقط کافیست با ورود به بخش افزایش اعتبار نسبت به انتخاب پکیج دلخواه و افزایش اعتبار شارژ خود اقدام نمایید.

با توجه به آنلاین بودن این محصول، استفاده از این سامانه محدودیت سخت‌افزاری ندارد و کاربر به راحتی و با وارد کردن نام کاربری خود در پلتفرم‌های مختلف می‌تواند به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و از آن بهره ببرد.

بله، نیاز به استفاده از میکروفن خاص در این سامانه نیست و با هر میکروفنی، حتی هندزفری‌های تلفن همراه نیز می‌توان از این محصول استفاده کرد.

بله، نویسالایو دارای یک سرویس جهت استفاده سازمان‌ها و ادارات بزرگ در داخل خود است، بدین صورت که سرویس نویسالایو بر روی سرور موجود در سازمان نصب شده و کاربران با استفاده از اینترانت موجود در سازمان خود به آن متصل می‌شوند و نیاز به اتصال به اینترنت ندارند و به راحتی میتوانند از این محصول در داخل مجموعه خود استفاده نمایند.

خیر، به هیچ عنوان تفاوتی در این دو نسخه وجود ندارد و عینا همان نسخه آنلاین بر روی سرور سازمان نصب می‌شود و تنها تفاوت عدم نیاز به اینترنت در نسخه سازمانی است.

بله، با توجه به حجم اطلاعات و پردازش بالای مورد نیاز در سیستم نیاز به سرور قدرتمند برای استفاده از این سیستم است، البته نکته مهمی که وجود دارد تعداد کاربران سیستم هستند و رابطه مستقیمی با سخت‌افزار مورد نیاز دارد.

برای یک سرویس با 40 کاربر همزمان مشخصات سرور مورد نیاز عبارتند از:

OS: Ubuntu 20 به بالا

Ram: 16 Gb

Cpu: 8 Core

HDD: 100 Gb

با توجه به پردازش بالای این سامانه و ارتباط مداومی که با سرور خواهد داشت، حجم اطلاعات رد و بدل شده بسیار بالاست و درصورت ضعف در بستر سخت‌افزاری سامانه با تداخل روبرو می‌شود، از این حیث پیشنهاد می‌شود نویسالایو بر روی سرور مجزا از سرورهای موجود در سامانه نصب و راه‌اندازی شود.

خیر، نویسالایو به نوعی طراحی شده که فقط دارای یک قفل سخت‌افزاری است و آن هم به سرور متصل می‌شود و کلاینت‌ها با اتصال به سرور اجازه دسترسی را از آن خواهند گرفت، لذا هیچ گونه قفل سخت‌افزاری برای کلاینت‌ها وجود ندارد.

خیر، با توجه به نوع سرویسی که آن مجموعه خریداری می‌کند، می‌تواند به میزان لایسنس‌های دریافت شده به صورت سالیانه استفاده نماید و هیچ محدودیتی برای تعداد کاربر و یا میزان استفاده کاربران وجود ندارد.

دیتابیس موجود بر روی نویسالایو به صورت کاملا اختصاصی طراحی شده است.

با توجه به آنلاین بودن سامانه و عدم نیاز به ذخیره دیتا بر روی سیستم، نیاز به فضای خاصی جهت استفاده از آن نیست و کلیه پردازش‌ها بر روی سرور انجام می‌شود.

خیر، پردازش‌ها کلا بر روی سرور و آنلاین بوده و پردازش خاصی بر روی سیستم کاربران انجام نمی‌شود، تنها نکته اطمینان از صحت کارکرد میکروفن و اتصال مناسب اینترنت است.

خیر، در این سامانه و با توجه به استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، نیازی به آموزش صدای کاربران وجود ندارد و هر کاربر بدون آموزش و به راحتی می‌تواند از آن استفاده نماید.

بله، این امکان کاملا فراهم بوده و به راحتی و بدون آموزش و حتی استفاده از میکروفن خاص، می‌توان به صورت همزمان و یا تبدیل استفاده از فایل صوتی صورتجلسات با سرعت و دقت بسیار بالا آن را به متن تبدیل کرد.

مهم‌ترين مسئله‌اي که در تايپ مکالمات تلفني وجود دارد، محدوديت‌هاي مربوط به کانال تلفن است. خطوط تلفن تعدادی از ویژگی‌های مورد نیاز جهت تبدیل گفتار به نوشتار را از بین می‌برد. لذا دقت پایین می‌آید.
متخصصین شرکت عصر گویش در حال تهیه نسخه‌ای مجزا به عنوان تایپ صوتی تلفنی هستند که بتواند گفتار تلفنی را نیز به متن تبدیل نمود.

صداهاي افراد مختلف با توجه به جنسيت، لهجه، سن و … باهم متفاوت است اما با توجه به استفاده از روشهای خاص تشخیص گفتار و همچنین انطباق‌پذیری سیستم و آموزش پذیر بودن آن، به راحتی نویسالایو گفتار افراد را حتی با لهجه تشخیص و به متن معادل تبدیل می‌نماید.

خير، کاربر با توجه به نوع گفتار خود تنظيمات ورودي را تنظيم مي‌کند. درصورت تمایل به صحبت با صدای بلند می‌تواند میزان ورودی صدا را کم و درصورت تمایل به صحبت با صدای آرام، می‌بایست ورودی صدا را زیاد نماید. با انجام این تنظیمات دقت نویسالایو ثابت مانده و بدون افت کردن برای شما کار خواهد کرد.

خير، کاربر میتواند به راحتی با اتصال به هندزفری به صورت سیم‌دار یا بی‌سیم و حتی با استفاده از میکروفن خود تلفن همراه از این محصول داخل تلفن همراه خود استفاده کند.

بله، درصورتی که از نسخه ویندوزی این محصول استفاده کنید به راحتی می‌توانید از این ویژگی‌ نویسالایو بهره ببرید و این امکان در سامانه فراهم است که با توجه به نیاز کاربر و باز بودن ویرایشگر مورد نظر ایشان، متن داخل آن تایپ می‌شود. اما در صورت استفاده از سایت، نسخه اندرویدی و یا ربات تلگرام، متن ابتدا داخل کادر متنی محصول تایپ شده و سپس امکان کپی کردن آن به داخل ویرایشگرهای دیگر برای کاربر فراهم می‎شود.

بله، در نسخه وبسایتی این محصول (Persian speech)، نسخه ویندوزی و همینطور نسخه اندرویدی، خود سامانه دارای یک ویرایشگر جهت تایپ متون و ویرایش آن داخل نویسالایو بوده اما این امکان وجود دارد با توجه به نیاز کاربران به استفاده از ویرایشگر دیگر، بدون نیاز به انجام فرایند خاص و فقط با فعال کردن ویرایشگر مورد نظر، متن خود را داخل صفحه متنی خود تایپ کنند.

خیر، در این سیستم با توجه به استفاده کاربران از سامانه به صورت آنلاین و عدم دسترسی به واژگان، امکان تغییر کلمات و حتی اضافه کردن کلمات به کاربر داده نشده است اما لازم به ذکر است که اولا دادگان نویسالایو بسیار کامل بوده و کمتر پیش می‌آید که کلمه‌ای در سامانه وجود نداشته باشد و ثانیا با توجه به فعالیت تیم فنی بر روی این سامانه و ارتقاء روزانه آن، درصورت عدم وجود کلمه‌ای در سامانه به احتمال قوی در آپدیت‌های بعدی آن کلمه به سیستم افزایش خواهد داده شد.

درصورتي‌که کلمه بيان‌شده در بانک نرم‌افزار نباشد، يک کلمه از بانک واژگان که به لحاظ آوایی به آن شبيه است را جايگزين می کند. این بدان معنا است که احتمال اینکه کلمه انتخابی سیستم با توجه به تلفظ کاربر با کلمه مورد نظر متفاوت باشد زیاد است، از این رو نیاز به ویرایش مجدد جهت اصلاح کلمه وجود دارد.

در کل نسخه‌های نویسالایو، چه نسخه وبسایتی که فقط نیاز به بازکردن یک مرورگر و وارد کردن آدرس سایت است و چه نسخه نصبی ویندوزی آن، نیازی به استفاده از سخت‌افزار خاصی نیست و يک کامپيوتر پنتيوم 4 با پردازنده 2 GHz يا بالاتر، حداقل 2GB حافظه RAM، کارت صوتي سالم و  اینترنت مناسب برای استفاده از این سامانه کافیست.

نویسالایو اعداد را به صورت حروفی تایپ می‌کند و به راحتی می‌توان با بیان اعداد به صورت تک رقمی و یا چند رقمی آن را تایپ کرد. به زودی به صورت اختیار کاربر میتوان به هر دو صورت تایپ کرد.

بله، علاوه‌بر اينکه کاربر مي‌تواند از صفحه کليد براي ويرايش استفاده کند با گفتار نیز می‌تواند اقدام به ویرایش و جایگزینی کلمات و یا حذف کلمات قبل و بعد نماید.

با توجه به تحریم‌های ایران از سوی شرکت اپل امکان تولید و انتشار نرم‌افزارهای موبایلی به سختی قابل انجام است، از این رو شرکت‌ها از نسخه‌های وبسایتی برای استفاده کاربران از محصولاتشان بهره می‌برند. لذا نویسالایو نیز مانند سایر محصولات دیگر به شکل وب‌سایتی برای این نوع گوشی‌ها قابل استفاده است از طرفی دیگر کاربران این نوع گوشی‌ها می‌توانند از ربات تلگرامی موجود نویسالایو نیز بهره ببرند.

خیر، این محصول به صورت رایگان عرضه می‌شود و بعد از ورود و ایجاد حساب کاربری، کاربر می‌تواند به میزان یکساعت از نرم‌افزار به صورت رایگان استفاده کند.

خیر، کاربر به راحتی می‌تواند با ورود به وبسایت شرکت عصر گویش پرداز این نسخه از نرم‌افزار را دانلود و با ساخت یک حساب کاربری به راحتی از یک‌ ساعت تست رایگان آن بهره ببرد و بعد از اتمام این زمان درصورت تمایل با پرداخت هزینه نسبت به شارژ اکانت خود و استفاده بیشتر از نرم‌افزار اقدام نماید.

استفاده در یکساعت ابتدایی ورود با اکانت خود رایگان است اما این ربات نیز مانند سایر نسخه‌های دیگر این محصول بعد از اتمام زمان شارژ رایگان قابل شارژ بوده و کاربر با توجه به میزان استفاده می‌تواند نسبت به شارژ آن اقدام نماید.

حداقل شارژ در نویسالایو استفاده 10 ساعته با مبلغ 80 هزار تومان است و حداکثر شارژ نیز با توجه به نیاز مشتری تعیین می‌گردد و متغیر است.

بله، کاربر به راحتی با ورود به بخش پروفایل کاربری خود در وبسایت و یا نرم‌افزار می‌تواند از نوع سرویس و اعتبار باقیمانده خود اطلاعات کسب کرده و آن را مشاهده نماید.

خیر، سامانه تبدیل گفتار به نوشتار نویسالایو با توجه به استفاده از هوش مصنوعی یادگیری عمیق خود، نیاز به آموزش اولیه صدای کاربر ندارد

بله، در تلگرام که ربات تلگرامی (AgpNevisaBot@) امکان تایپ و اشتراک‌گذاری را دارد و همچنین در نسخه اندرویدی و سایت نویسا‌لایو امکان کپی و همچنین اشتراک‌گذاری متون تایپ شده وجود دارد.

بله-این ویژگی در اختیار کاربر قرار گرفته که در صورت نیاز بتواند علائم نگارشی را نیز با گفتار خود تایپ نماید.